Hiljuti ilmus CD Project Redi poolt järjekordne suurteos The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine. Kuigi tegu on Witcheri kolmanda sarja teise ning viimase lisaosaga võib öelda ka, et tegu on täiesti eraldiseisva mänguga, seda nii mängu pikkuselt kui ka sisult. Blood and Wine´i mängimiseks läheb vaja ka Witcher 3 põhimängu, kus saime tutvuda mängusarja peategelase Geraltiga lähemalt. Mida aga kujutab endast viimane osa ning milline saab olema Witcheri saaga lõpp?
Uus lisaosa viib meid uude imekaunisse ning seniavastamata regiooni nimega Toussaint. See on paik täis veiniistandusi, rüütliturniire, uhkeid inimesi ja palju erilisi saladusi. Iga noormehe eesmärgiks selles paigas on avaldada muljet oma südamedaamile ning tappa selleks elukaid, kellest jõud vahel siiski üle ei käi. Kuigi ma pole ise kunagi Rumeenias käinud tuletas see paik just meelde sellist kohta, mis võiks olla Rumeenia sarnane. Elanikel on kummaline aktsent, mis on mängu jooksul vägagi tuntav ja meeldejääv.
Lugu ise viib meid kokku paiga valitsejanna Anna Henriettaga, kes peale kauni välimuse omab ka tugevat juhisoont ning ei kõhkle ise iga kell lahingusse minemast. Kuid milleks on vaja nõnda täiuslikku kuningriiki palgata witcherit? Salapärased mõrvad on vallutanud Toussaint´i ja Geralt asub neid uurima, viies oma teed kokku nii mõnegi vana tuttavaga ning saades valitsejannalt endalt kingituseks päris oma veinimõisa koos ülemteenriga, kes aitab meie peategelasel harjuda oma uue koduomaniku staatusega. Veinimõisa omamine tähendab muidugi ka ohtralt veini ja sõpru, kes sulle seda keldrisse aeg-ajalt juurde libistavad.
Nagu Witcheri mängule kohane, sisaldab ka Blood and Wine hulgaliselt väga põnevaid kõrvalmissioone, mille lahendamine pani mind küll mõtlema, et see on endiselt kõige parem eluline mäng, mida ma kunagi mänginud olen. Samuti jagub kõrvalmissioonides ka parajal hulgal huumorit ning Geralt hakkab sulle meeldima üha rohkem ja rohkem. Muidugi määrab oma mängu saatuse iga üks ise ning valikute tegemine ei pruugi alati kõige lihtsam olla. Ka sellel mängul on mitu lõppu ning kõik neist ei ole õnnelikud.
Mida teha kui sinu linnas aukohal oleval kujul varastatakse ära suguelundid. Ei jää muud üle kui palgata Geralt, kes neid otsima asub. Palveid tuleb erinevatelt inimestelt hulgaliselt. Kes tahab abi südamedaami enesele võitmises, kellel on probleemiks sünniga kaasnenud needus ning kellel on vaja koos Geraltiga cosplayd harjutada. Minu jaoks võib-olla kõige humoorikamaks ja samas ka meeldejäävamaks missiooniks mängus oli Geralti seiklus pangas, et kätte saada ühe vana võlgniku poolt talle hoiustatud raha. See on ehe näide tänapäeva bürokraatiast ning kogu see olukord pangas tuleb ette nii igapäevasena, ka näiteks meil riigiasutusi külastades. Kindlasti on tegu lisaga, mida vahele jätta ei tasu.
Nüüd aga võime näha vanaaegset fotoaparaati, mille omanikul meie peategelane aitas loodust pildistada.
Lisaks uutele missioonidele ja tegelastele saame mängus tutvuda ka uut tüüpi koletistega, keda me varem kohanud ei ole. Põlevad koerad, maa all luuravad hiidsajajalgsed ja mürki pritsivad taimed saavad mängus konkureerida kõikvõimalike vampiirilistega, kellest osadega oleme me mängus varasemalt tuttavad, kuid kellest osad on hoopis tundmatud, salakavalad ja proovivad su elusid röövida nii, et sa seda isegi tähele ei pane. Ka uus mutatsioonisüsteem, eriti head varustuse skemaatikud ja loomulikult uus Gwent ei jäta kedagi külmaks. Kes veel ei tea, siis Gwendi puhul on tegu Witcher 3 mängusisese kaardimänguga. Blood and Wine lisab olemasolevatele kaardipakkidele ka täiesti uue Skellige kaardipaki, kus ilutsevad meile juba tuntud tegelased Skellige saarelt.
Nagu ka enne mainitud sai, siis mängu saatuse otsustab iga üks ise. Tasub olla tähelepanelik ja hea teiste vastu ning see headus võib saada sulle tasutud ka sellistest kohtadest, kust sa oodatagi ei oska. Kui sa oled mänginud Witcher 3-e, siis selle lisaosa omastamine on sulle lausa kohustuslik. Ning kui kõik hästi läheb, saab Geralt veinimõisas rahulikult koos kallimaga päevi õhtusse veeta. Kõigile, kes tahavad mängida midagi inimlikku ning elada iseennast mängu sisse.
Platvorm(id): PC,PS4,Xbox One
Ilmus: 30. mai 2016
Arendaja: CD Project Red
Levitaja: Bandai Namco
Ülevaade tehtud: PS4