E3 2017 ajakava ja info

0
402

E3 on maailma üks suurimaid üritusi arvuti-, mobiili- ja videomängude ning nendega seotud toodete tutvustamiseks. Los Angeleses asuvast konverentsikeskust leiab igal aastal videomängude tööstuse parimad, andekamad ja kõige innovatiivsemad interkatiivses meelelahutuses. E3 toimumise ajal saab tutvuda tipptasemel ettevõtetega, uute murranguliste tehnoloogiatega ja mitte kunagi varem nähtud toodetega.

Millal ja kus toimub E3 2017?

E3 2017 leiab aset 13-15. juunil 2017, Los Angelese konverentsikeskuses, Ameerika Ühendriikides. Pressikonverentsid aga leiavad tavaliselt aset juba mõni päev enne ürituse algust ja neid saab jälgida ka Twitch ja Youtube vahendusel.

E3 2017 konverentside ajakava¹
EA Laupäev, 10. juuni kell 22:00
Microsoft Esmaspäev, 12. juuni kell 00:00
Bethesda Esmaspäev, 12. juuni kell 07:00
Devolver Digital Esmaspäev, 12. juuni kell 08:00
PC Gaming Show Esmaspäev, 12. juuni kell 20:00
Ubisoft Esmaspäev, 12. juuni kell 23:00
Sony Teisipäev, 13. juuni kell 04:00
Nintendo Teisipäev, 13. juuni kell 19:00
E3 2017 ürituse ajad²
Teisipäev, 13. juuni 2017 12:00PM – 6:00PM
Kolmapäev, 14. juuni 2017 10:00AM – 6:00PM
Neljapäev, 15. juuni 2017 10:00AM – 5:00PM

Info E3 2017 konverentside kohta

Kust saab E3 2017 konverentse jälgida, mida MKuubis arvates meile seal suure tõenäosusega näidatakse ja mida fännid loodavad näha.

Electronic Arts

Loomulikult tuleb taaskord juttu erinevatest spordimängudest nagu FIFA, Madden NFL, jne. Uus FIFA tuleb ilmselt taaskord parem kui ei kunagi varem või on sellel mänguseerial veel üldse kuhugi areneda enam.

Konverents algab ilmselt Star Wars Battlefront 2’ga ja suure tõenäosusega saab sel aastal midagi näha ka teiste töös olevate Star Wars mängude kohta stuudiotelt Visceral Games, Respawn, jne.

Juttu tuleb ka uuest BioWare mängust ning loomulikult FIFAst Switchile, Need for Speed: Payback, The Sims Mobile ja veel mõnest mobiilimängust.

Vaata siit: Twitch / Youtube

 

Microsoft

Microsofti üritus kestab seekord pikemalt kui tavapärased 90 minutit, et näidata fännidele rohkem mänge. Kuid küsimus tekib, et kas seekord näidatakse meile ka midagi päris uut või tulevad taaskord esitlusele kõik need mängud mida me oleme juba varasematel E3’del näinud ning mis mitte kuidagi valmis ei taha saada.

Ühes asjas aga ilmselt ei ole kellegil kahtlust, et üritusel tuleb juttu Microsofti uuest seadmest Xbox Scorpio. Loodetakse, et Microsoft teatab ametlikult uue seadme nime, hinna ja täpse müügikuupäeva.

Koos uue konsooliga näidatakse ka uut Forza Motorsport 7 ja Crackdown 3 videomänge. Kuid kas need kaks suudavad aidata Microsoftil uut mängukonsooli müüa?

Kui Forza Horizon 3 kõrvale jätta, siis viimased aasta paar pole Microsoft suutnud turule tuua ühtegi suuremat eksklusiivi, mis oleks märki tabanud. Ning uue konsooli kõrvale on neil nüüd hädasti vaja mingit suuremat teost mis aitaks Xbox Scorpiot müüa. Üheks võimalikuks variandiks on uus Halo koos 4K võimalusega, kuid see on siiski vähetõenäoline ja ilmselt ei saavutaks samuti seda vajalikku efekti.

Kolmandate partnerite hulgast oleks tõenäoliseks kandidaadiks uus Tomb Raider mis eksklusiivina toetaks veidi Xbox Scorpio müüki. Suure tõenäosusega saame näha ka Warner Bros. Interactive Entertainment uut mängu Middle-earth: Shadow of War mis demonstreerib Microsofti uue konsooli 4K võimalusi.

Lisaks saab näha Sea of Thieves, Cuphead, State of Decay 2, Tacoma, Below nimelisi mänge ja seekord ehk tuleb mõnele neist ka kindel ilmumiskuupäev ära?

E3 ametlikus kavas on Xboxi all kirjas ka VR teema, nii et ilmselt räägitakse natuke lähemalt ka VR võimalustest Microsofti uuel konsoolil.

Juttu tuleb kindlasti taaskord ka Windows 10’st ja uuest teenusest Xbox Game Pass.

Kuid kas Microsoftil on mõnes varrukas peidus ka mõni trump, mida on seekord osavalt suudetud fännide eest varjata?

Vaata siit: Twitch / YouTube / Xbox One

 

Bethesda

Kaks mängu mida kindlalt näidatakse on Elder Scrolls Legends ja Quake Champions, kuid kas siit on veel midagi oodata? Äkki uus Wolfenstein, mida selle seeria fännid on kannatamatult oodanud?

Vaata siit: Twitch / Youtube

 

Devolver Digital

Tegemist on nende kõige esimese E3 pressikonverentsiga, kuid samal ajal on Devolver Digital kinnitanud, et ühtegi uut mängu nende pressikonverentsil näha ei saa.

Mis või kes on üldse Devolver Digital? Tegemist on kompaniiga kes on aidanud turule tuua Serious Sam, Hotline Miami, Duke Nukem 3D: Megaton Edition, Dungeon Hearts, Shadow Warrior, OlliOlli, Hatoful Boyfriend, The Talos Principle, Broforce, ja palju teisi mänge.

Vaata siit: Twitch

 

PC Gaming Show

Siin on raske midagi arvata või ennustada. Teada on niipalju, et esinejate hulgast leiab seekord Bohemia Interactive, Tripwire Interactive, Nexon ja Cygames’i.

Vaata siit: Twitch / YouTube

 

Ubisoft

Suure tõenäosusega algab Ubisofti pressikonverents segaste jänestega. Nimelt teeb Ubisoft koostööd Nintendoga, et Switchile tuua Mario Rabbids Kingdom Battle. Kui kuulujutud tõele vastavad, siis peaks see teos meieni jõudma juba sel aastal.

Lisaks segastele jänestele saab kindlasti näha ka Assassin’s Creed: Origins, Far Cry 5, The Crew 2, uut Just Dance ja korduvalt edasi lükatud South Park: The Fractured But Whole mängu.

Fännid ootavad kannatamatult uut infot ka Beyond Good and Evil 2 kohta, kuid Michel Ancel arvates ei ole E3 selle demonstreerimiseks sobiv koht ning seetõttu me ilmselt seda videomängu siiski E3’l näha ei saa.

Vaata siit: Twitch / YouTube

 

Sony

Millega võiks Sony meid sel aastal üllatada? Mõned analüütikud ennustavad, et Sony tutvustab peatselt uut konsooli ja ringi on liikumas juba ka mõned kuulujutud, et nad olevat tõepoolest ametis uue riistvara kallal. Siiski on see vähetõenäoline, et Sony tutvustab E3 2017’l uut PlayStation konsooli. Olgem reaalsed, alles toodi turule PlayStation 4 Pro ja seetõttu on natuke vara oodata juba uut masinat. Pigem panustavad nad sel aastal hoopis mängudele.

Mängud mida Sony sel aastal tutvustab:

 • Ace Combat 7: Skies Unknown
 • Assassin’s Creed: Origins
 • Battalion 1944
 • Call of Cthulu
 • Call of Duty: World War II
 • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 • The Crew 2
 • Darksiders III
 • Days Gone
 • Destiny 2
 • Detroit: Become Human
 • Dragon Quest XI
 • FIFA 18
 • Final Fantasy VII Remake
 • F1 2017
 • God of War
 • GT Sport
 • Insurgency: Sandstorm
 • Kingdom Hearts III
 • Madden NFL 18
 • Marvel vs. Capcom Infinite
 • Micro Machines
 • Middle-earth: Shadow of War
 • NBA Live 18
 • Need for Speed: Payback
 • Project Cars 2
 • Star Wars: Battlefront II
 • Sonic Forces
 • South Park: The Fractured But Whole
 • Spider-Man
 • Uncharted: The Lost Legacy
 • Vampyr

Lisaks ootavad fännid kannatamatult uut infot The Last of Us Part 2 mängu kohta ja uut PS Vitat või uut konsooli mis seda asendaks. PS Vita võimaliku järglase kohta aga on Sony esindajad juba mõni nädal varem kinnitanud, et midagi sellist ei ole neil hetkel plaanis.

Vaata siit: Twitch / YouTube

 

Nintendo

Nintendo Direct vahendusel saab tõenäoliselt näha selliseid mänge nagu Super Mario Odyssey, Splatoon 2, Arms, Mario + Rabbids Kingdom Battle, Fire Emblem Warriors, FIFA 18, The Elder Scrolls V: Skyrim, Pokken Tournament DX, Sonic Forces, Sonic Mania, Steep, Project: Octopath Traveler, Miitopia ja Hey! Pikmin.

Samas aga ootaks Nintendolt näiteks Super Mario Makerit Switchile, mis oli üsna populaarne mäng ja mida paljud Switchi omanikud kannatamatult ootavad.

Vaata siit: Twitch / YouTube / Nintendo

 

Kas MKuubil on ka midagi plaanis E3 2017 ajal?

Sel aastal meil Twitchi striimi ja jutukanalit plaanis ei ole. Küll aga on mõte natuke elu sisse puhuda meie Twitteri kanalile, mis on meil seni niisama taustal tiksunud. Seetõttu on plaanis Twitteris E3 teemadel natuke säutsuda ja ootame ka kõiki teid sinna meiega koos säutsuma.

Kui 14’ndaks juuniks saab meie Twitteri leht kokku üle 100 jälgija, siis loosime lehe jälgijate vahel välja ühe Star Wars pastapliiatsite komplekti, Star Wars bandana ja €10 Punktid.ee kinkekaardi.

Samal ajal on meil käimas ka üks teine loos kus ühel õnnelikul on 15ndal juunil võimalus omale võita WipEout Omega Collection (PS4). Et loosis osaleda hakka meie YouTube kanali tellijaks ja kirjuta WipEout Omega Collection video juurde kommentaaridesse miks sulle WipEout meeldib või ei meeldi.

¹Ajakavas märgitud ajad on kõik Eesti aja järgi.
²Ürituse ajad on Los Angelese kohaliku aja järgi, PST.