Eesti mänguarendajad kogunevad sel nädalavahetusel Tartus

0
320

Jaanuari viimasel nädalavahetusel (26-28. jaanuar), toimuvad Tartus mänguarenduse talgud Global Game Jam 2018, kus mitmeliikmelised meeskonnad valmistavad ürituse lõpuks prototüüp-tootena arvutimängu.

Global Game Jam on rahvusvaheline üritus, kus samal ajal arendatakse mänge kümnetes eri riikides ja sadades linnades. GGJ peamine eesmärk on mänguarendajate võrgustiku arendamine ning ühisloomine.  Ürituse käigus juhendatakse osalejaid erinevate valdkondade (programmeerimine, mängudisain, kunst, modelleerimine, meeskonnatöö) alal ja pakutakse professionaalset tagasisidet spetsialistidelt. Kirju koostisega meeskondade sünergia soodustab toodete ja ettevõtete teket.

Kuna sündmusel osalejatelt eelnevaid oskusi ei nõuta, on osalema oodatud kõik huvilised alates keskkooliõpilastest ja tudengitest kuni täiskasvanuteni muudelt elualadelt.

Kolm päeva kestva mängude loomise kiirkursuse juures on ka võistlusmoment. Valminud töödest valib žürii välja parimad, mida autasustatakse.

Peakorraldaja Marko Korbun: “Korraldame sarnaseid üritusi juba mõned aastad ning selle tulemusena on tekkinud üksteist toetav kogukond mänguarenduse huvilistest. Loodame lähiaastatel näha hobiarendajatest ettevõtjaid, sest eelkõige Soome kogemusele tuginedes on mängude tootmine kiiresti kasvav majandusharu.”

Sel korral toetab üritust ka IGDA Estonia (rahvusvahelise mänguarendajate ühenduse Eesti haru) ning Tartu Teaduspark, seetõttu on kolmel korral päevas korralik toitlustus ning võrreldes eelmiste game jamidega võrreldes oluliselt suurem auhinnafond.

Eestis korraldab kohtumist Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut koostöös Tartu Kunstikooli 3D erialaga, mida ühendab ühine arvutimängude loomise huvilisi koondav organisatsioon APT Game Generator.

Üritustesarja viimasest korrast on võimalik vaadata ERRis ka tutvustavat videoklippi: https://menu.err.ee/646687/arvutimangu-suudab-nelja-paevaga-valmis-teha-ka-algaja

NB! Üritus on osalejatele tasuta.

Lisainfot leiab siit või saada e-kiri aptgamegenerator@gmail.com aadressile.