Electronic Arts otsib kosilast

0
13
EA

Viimastel aastatel käib mänguturul massiline mängustuudiote ost-müük ning mõne tehingu ostuhinnad on olnud üpriski muljetavaldavad. Näiteks Activision Blizzard müüdi Microsoftile 68,7 miljardi dollari eest, mis on täna suurim ost-müük mänguturul. Neid numbreid nähes on otsustanud ka Electronic Arts end müügiletile sättida. Kuid kes võiks küll EA ära osta?

Alles mõni aeg tagasi tegeles EA ise pisemate ja suuremate stuudiote ülesostmisega, näiteks ostsid nad Take-Two Interactive Software’i nina eest Codemastersi ära, pakkudes mängustuudio eest kõrgemat hinda, 1,2 miljardit dollarit. Nüüd aga kirjutab Puck, et EA juhatus püüab “järjekindlalt” oma ettevõttele ostjat leida. Kosilaste hulgas on ära mainitud sellised tuntud ettevõtted nagu Disney, Apple, Amazon ja NBCUniversal.

Mitmete allikate sõnul olevat EA müügi üheks tingimuseks, et pärast EA müüki saab ettevõtte praegune juht Andrew Wilson oma praeguses ametis või ühinenud ettevõtte juhina jätkata.

Pucki allikate andmetel olevat seniste läbirääkimistega jõutud kõige kaugemale NBCUniversaliga, kuid ka need läbirääkimised olevat siiski eelmisel kuul nurjunud, sest osapooled ei suutnud kokkuleppida ei ettevõtte uues struktuuris ega ka mitte hinnas. Wilsoni ootused ja tahtmised tunduvat olevat üleliia kõrgele sihitud.

Kotaku päringu kohta EA võimaliku müügi kohta, teatas EA pressiesindaja John Reseburg: “Me ei kommenteeri ühinemiste ja ülevõtmistega seotud kuulujutte ega spekulatsioone”.


JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here