“Call of Duty” mängukeelu on rassismi ja ebasobiva käitumise tõttu saanud üle 350 000 mängija

0
43
call of duty warzone

“Call of Duty” mängudes on tõsine probleem petturitega ning arendajad otsivad aktiivselt pettureid, et neid mängudest eemaldada. Näiteks “Call of Duty: Warzone’is” on praegsueks hetkeks mängukeelu saanud juba üle 500 000 mängija ning see number aina kasvab. Nüüd selgub, et lisaks petturitele on “Call of Duty” mängudes tõsine probleem ka rassismi ja toksiliste mängijatega.

Viimases “Call of Duty” aruandes kirjutatakse, et viimase aasta jooksul on rassistliku või muidu ebasobiva käitumise tõttu “Call of Duty” mängukeelu saanud üle 350 000 mängija. Tegemist on päris muljetavaldava numbriga, kuid arendajad lisavad, et see sõda pole veel kaugeltki võidetud ning nad tegelevad aktiivselt toksiliste mängijate eemaldamisega oma mängudest ja süsteemida parendamisega.

Lisatud on uued mängusisesed filtrid, mis püüaksid kinni solvavad kasutajanimed, klanninimed ja profiilid. Rakendati ka uut tehnoloogiat solvava tekstivestluse filtreerimiseks ning hetkel on olemas filtrid 11 erinevas keeles.

“Seal on palju veel teha, sealhulgas suurendada mängijate raporteerimisvõimalusi ja modereerimist ning tegeleda häälvestlusega, et võidelda toksilisuse vastu,” kirjutatakse aruandes. “Meie eesmärgiks on anda mängijatele tööriistad, mis on vajalikud nende mängukogemuse haldamiseks, koos konkreetsete meetoditega, mis tegelevad vihakõne, rassismi, seksismi ja ahistamisega.”

“Teame, et nende eesmärkide saavutamiseks on meil veel pikk tee minna. See on alles algus. Nende probleemide lahendamine on jätkuv kohustus, millest me ei tagane. Vaatame tulevikku, saavutamaks sellel rindel edu, et koos teiega jagada lõbu ja rõõme üheskoos mängimisel.”