MängudeÖÖ leiab aset juba sel laupäeval

0
74
MängudeÖÖ

MängudeÖÖ on taaskord rõõmustamas kõiki mänguhuvilisi Tallinnas, Ülemiste keskuse Apollo kinos. Üritusel saab osa võtta erinevatest suurejoonelistest turniiridest, proovida uuemaid ja ägedamaid videomänge, tutvuda uhiuue tehnikaga ning teada saada, millises suunas liigub kodumaine mängutööstus.

Juba mitmendat aastat järjest toimuv MängudeÖÖ leiab aset juba sel laupäeval, 17. septembril algusega kell 21:00. Sel korral on vanusepiiranguks 14. eluaastat, kuid nooremad kui 16. eluaastat saavad üritusest osa võtta vaid koos täiskasvanud saatjaga.

Käesoleva aasta teeb eriliseks kodumaiste mängude rohkus. MängudeÖÖ peakorraldaja Andri Allase sõnul on selle aasta üheks olulisemaks tõmbenumbriks Eesti mängude ala, mille sarnast pole kunagi varem nähtud. “Asjaolu, et laupäevasel MängudeÖÖl saab näha ja ise proovida niivõrd palju Eesti videomänge, teeb mind väga rõõmsaks,” sõnas Allas. “Meie väike aga tubli mängutööstus on viimaste aastate jooksul niivõrd palju suuri samme astunud ning maailmakaardil aina rohkem kanda kinnitanud.” Üritusele jõuab kahekohaline arv kodumaiseid teoseid ning peakorraldaja sõnul on nende seas ka tulevane rahvusvaheline hitt.

Sarnaselt eelmistele aastatele saavad soovijad üksteisega mõõtu võtta erinevatel võistlustel nii jalgpallimängus „FIFA 22“ kui ka virtuaalses kaklusmängus „MultiVersus“, mida iseloomustavad tuntud tegelased ja pöörased matšid.

Lisaks saab näha videomänge natuke teistsuguse nurga alt. “Nimelt tulevad MängudeÖÖle mitmed eestlased, kes oskavad videomänge rekordilise kiirusega läbi teha ning nii mitmedki on omal alal vaieldamatud maailma tipud,” selgitas Allas.

Toimub ka suur Dungeons & Dragonsi lavamäng ning populaarse veebikoomiksi Arcade Rage eestvedaja räägib, kuidas sünnivad maailma vallutavad naljapildid.

Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits ütles, et e-sport on järjest enam populaarsust kogumas ja mängutööstuse mõju on märgatavalt kasvanud. “E-sport on 21. sajandi sport, mis on kaasahaarav igas vanuses inimestele. MängudeÖÖ on suurepärane koht, kus osavamad saavad omavahel mõõtu võtta, huvilised põneva mängumaailmaga lähemalt tutvust teha ning asjaarmastajad endale uued lemmikud leida.”  

MängudeÖÖ on pika ajalooga videomänguüritus, mis pakub meelelahutust nii kogenud mänguritele kui ka neile, kes antud maailmaga alles esimest tutvust tegemas.

MängudeÖÖ piletid saab osta siit.